Przyjemna praca ze starszymi osobami

Przyjemna-praca-ze-starszymi-osobami

Praca to już dzisiaj nie problem, ale znalezienie pracy dobrze płatnej wcale takie proste nie jest. Ciekawym pomysłem na zawód jest opiekun osób starszych w Niemczech. Na czym polega praca opiekunki osób starszych za naszą zachodnią granicą i czy faktycznie jest to taki dobry pomysł, jak się wydaje po zobaczeniu wypłaty?

Osoba zapewniająca opiekę

Na początku warto zaznaczyć, że opieka osób starszych to często opieka nad osobami, które mają bardzo poważne problemy zdrowotne. Nie należy jednak tego utożsamiać z działaniem paramedycznym. Nie wyjeżdża się bowiem do Niemiec w charakterze pielęgniarki czy tym bardziej lekarza, ale raczej pomocy domowej. Jest to bardzo dobre określenie, ponieważ typowymi odbiorcami usług opieki są starsze małżeństwa oraz osoby mieszkające razem z rodziną. Takie osoby wymagają jednak stałej troski ze strony osób trzecich, a ich współmałżonkowie czy rodziny nie są po prostu w stanie sobie z tym poradzić. Dlatego opiekunka osób starszych staje się dodatkowym członkiem rodziny i pełni podobne obowiązki, jakie wykonuje się przy starszej osobie we własnej rodzinie.

Zakwaterowanie i opierunek

Bardzo ważne w przypadku tego typu pracy jest to, co już zostało wskazane powyżej. Osoba pracująca w charakterze opiekunki po prostu trafia do domu w Niemczech i staje się zwyczajnym domownikiem, który ma swój własny pokój, sporo czasu wolnego i oczekuje się od niego, że będzie zapewniał towarzystwo domownikom w podeszłym wieku. Nie można tego traktować tylko jako działalności typowo usługowej czyli tak, że rano pomagamy osobie starszej w umyciu się i przygotowujemy posiłek, potem trochę posprzątamy i wolne do południa, w południe obiad i leki, a wieczór wolny. Kiedy jest coś do zrobienia, robi się to, a kiedy nie ma nic specjalnego w planie zajęć, można sobie usiąść na kanapie razem z seniorem i wspólnie obejrzeć coś w telewizji. Nikt na pewno nie będzie prowadził dokładnego dzienniczka wykonywanych czynności i sprawdzał, czy w ciągu dnia przepracowana została wystarczająca ilość godzin.

Szukasz pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Sprawdź oferty pracy na stronie ATERIMA MED.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *