Praca opiekunki w Berlinie

Praca opiekunki w Berlinie

Wybierać się do pracy w Niemczech nie spodziewałam się, że może to być świetne przeżycie i oprócz zarobku będę miała również okazję miło spędzić czas i zobaczę wiele interesujących miejsc. Tak naprawdę odkąd zaczęłam pracę wiele się zmieniło, najważniejsze jednak, że moja podopieczna to osoba, która mimo choroby jest niezwykle życzliwa i stara się żyć kontaktowo. Mi również zależy na tym, by poprawiać znajomość języka, w tym zakresie umiejętności rosną, co między innymi ułatwia mi spacery po Berlinie z moją podopieczną. Jak się okazuje teraz w ciągu tych pięknych dni udało mi się zobaczyć rzeczywiście wiele interesujących miejsc. Praca w niektórych dniach stała się dla mnie szansą na turystyczne zwiedzanie stolicy Niemiec.

Spacer po centrum miasta

W czasie kolejnych spacerów udało mi się poznać wiele wyjątkowych miejsc na terenie Berlina. Spacer z moją chorą podopieczną stał się dla mnie okazją do tego, by zobaczyć Bundestag i bramę Brandenburską. Więc to już samo było jak dla mnie świetnym wydarzeniem. Oprócz tego również byliśmy na pomniku pomordowanych Żydów Europy – to jedno z bardzo charakterystycznych miejsc w stolicy zachodnich sąsiadów. Oprócz tego po drodze widzieliśmy różne miejsca, gdzie znajdują się pozostałości muru berlińskiego. Dla mnie jako dla pasjonatki historii, była to okazja do tego, by powiew historii zobaczyć na własne oczy, dlatego pod tym kątem rzeczywiście było to świetne.

W związku z tym, że tych spacerów jest sporo to i miejsc, które widzieliśmy również było sporo a pomiędzy nimi także park znajdujący się na zachodnich granicach miasta. To w sumie jedno z najspokojniejszych miejsc w mieście, gdzie zarówno moja chora podopieczna jak i ja mogliśmy świetnie wypocząć szczególnie w trakcie tych najcieplejszych dni.

W moim przypadku okazało się więc, że praca opiekunki w Berlinie stała się szansą nie tylko na atrakcyjny zarobek, ale oprócz tego również była to dla mniej okazja do tego, by od strony turystycznej poznać wyjątkowe miasto znajdujące się niedaleko za naszą zachodnią granicą.

Wybrane oferty pracy w opiece w okolicy Berlina >>

4.2/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *