Ile można zarobić na opiece dla osób starszych w Niemczech?

Ile-zarabia-opiekunka-osob-starszych-w-niemczech

Zarobki przy opiece osób starszych to temat bardzo popularny, który często powraca, ale bardo rzadko pojawiają się w nim konkretne informacje. Opiekun osób starszych to w odbiorze społecznym praca ciężka, ale całkiem dobrze płatna. Jak to jest w praktyce?
Czy jest to praca ciężka?

Jeśli chodzi o to, czy opiekunki osób starszych pracujące w Niemczech mają ciężką pracę, trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. W wielu przypadkach opieka osób starszych ogranicza się tak naprawdę do przygotowywania posiłków i posprzątania domu, a reszta obowiązków zawodowych to wspólne oglądanie telewizji i zrobienie zakupów od czasu do czasu. Z drugiej strony, osoby z demencją i nie potrafiące się poruszać samodzielnie to znacznie większe wyzwanie i czasami potrzebne są też bardziej specjalistyczne kompetencje medyczne. W takich przypadkach można jednak oczywiście liczyć na dużo lepsze zarobki niż w przypadku opieki nad starszą osobą zdrową, której należy ugotować, posprzątać i miło spędzić z nią czas.

Wypłata na rękę

Opiekunki osób starszych mogą liczyć na wypłatę na poziomie polskiej średniej pensji brutto z tym, że opiekunka osób starszych dostaje tę kwotę na rękę. Może być ona wypłacona w euro lub w złotówkach w zależności od preferencji pracownika. Należy podkreślać, że jest to pensja podstawowa, która bardzo często jest powiększana o różnego rodzaju dodatki. W tej kwocie zawarte jest też szerokie ubezpieczenie, wszystkie należne podatki oraz dodatkowa opieka asystenta do spraw medycznych na wypadek, gdyby pracownik się rozchorował w czasie zagranicznego pobytu.

Dodatki

Dodatki za pracę są bardzo różne. Zazwyczaj największe z nich dotyczą stażu pracy ogółem i stażu pracy w jednym miejscu. Osoby starsze cenią sobie bowiem sytuację, kiedy opiekunka osób starszych jest doświadczona i zwłaszcza takie, kiedy dobrze poznany już opiekun osób starszych przyjeżdża na kolejny kwartał.
Warto także wspomnieć o specjalnych bonusach, jakie niektóre firmy pośredniczące w zatrudnianiu pracowników w Niemczech oferują w zamian za polecenie dodatkowych osób do pracy.

Sprawdź aktualne oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech, na stronie ATERIMA MED i sprawdź ile zarobisz wyjeżdżając za granicę do pracy.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *