Headhunting zawodem naszych czasów

Brak rąk do pracy, który występuje obecnie na rynku może napawać niepokojem pracodawców, którzy biją na alarm, że nie mają kogo zatrudnić w swoich firmach. Istnieją miejsca, gdzie pracy jest tak dużo, że oferty zatrudnienia praktycznie nie znikają. Nadeszły czasy, gdzie pracownik ustala reguły gry, a pracodawca nie ma innego wyboru jak tylko się do nich dostosować. Headhunting ma pomóc osobom, które mają coraz większe problemy ze znalezieniem kompetentnego pracownika, który zgodzi się pracować i przystać na warunki, jakie oferuje dana firma.
W ostatnim czasie zaczęto zatrudniać cudzoziemców, którzy przybyli do Polski ze wschodu Europy. Jednak i to nie okazało się wystarczającym rozwiązaniem, ponieważ osoby te zaczynają uciekać na zachód europy, gdzie są lepsze płace niż w Polsce. Headhunter ma za zadanie przeprowadzanie rekrutacji dla potrzeb zewnętrznych firm. To właśnie do tej osoby należy znalezienie potencjalnych pracowników, którzy zechcą podpisać umowy z firmami, które zleciły poszukiwanie ich na naszym rodzimym rynku pracy. Zawód headhuntera polega na dopilnowaniu wszystkich spraw związanych z odnalezieniem osób najbardziej nadających się na dane stanowisko, na które jest prowadzona obecnie rekrutacja. Zaczyna się od wystawiania ogłoszeń za pomocą Internetu, odbierania telefonów od zainteresowanych osób, sprawdzanie ich dokumentów, które dostarczyły na maila lub bezpośrednio do firmy i doprowadzeniu sprawy do finału jakim jest zatrudnienie najbardziej odpowiadających pracodawcy ludzi.
Headhunter powinien znać się na swojej pracy, ponieważ musi przeszukiwać rynek w oparciu, o wytyczne otrzymane od swojego klienta. Zwraca on uwagę na takie cechy jak wykształcenie, pochodzenie danej osoby ubiegającej się na dane stanowisko, śledzenie wcześniejszej kariery wszystkich zainteresowanych osób, a nawet zwracanie uwagi na wygląd zewnętrzny. Osoba zajmująca się znajdowaniem nowych rąk do pracy przeprowadza dwa rodzaje rekrutacji. Pierwsze z nich są to rekrutacje stałe, które polegają na ciągłym poszukiwaniu osób na dane stanowisko, a także rekrutacje tymczasowe w przypadku, których dana oferta jest wystawiana jedynie sezonowo.
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *